A kudarc lehetőség

Kudarcai mindenkinek vannak. Szakmai, magánéleti egyaránt. Nincs tökéletesen sikeres életút. Mindannyian egy cipőben járunk. Próbálkozunk, néha sikerrel járunk, néha nem.
Miért NEM kellene szégyellned, ha kudarcot vallottál? Ha hibáztál, ha elbuktál, ha nem jött össze... És miért NEM kellene félned tőle?
⬇️⬇️⬇️

Gondolj bele. Melyik személy élettörténetét olvasnád szívesebben?
"A" személy: Látszólag nincsenek hibái, mindig jól van, szerencsés típus, minden arannyá válik, amihez csak hozzányúl.
"B" személy: Nem fél megmutatni gyengeségeit, fájdalmait, ugyanakkor erős hit él benne az iránt, hogy eltökéltséggel a romokból is képes várat építeni.

📚A világ talán legismertebb és legnépszerűbb spirituális tanítója, Eckhart Tolle így vélekedik a kudarcról és más negatív élményekről:
"Számtalan olyan ember található, akinek az életében a korlátok, a kudarc, a veszteség, a betegség vagy a bármilyen formában jelentkező fájdalom a legkitűnőbb tanáruknak bizonyult! Arra tanította meg őket, hogy dobják el hamis énképüket és felszínes, egójuk által diktált céljaikat és vágyaikat. Mélységet, alázatot és együttérzést adott nekik. Valódibbá tette őket. "


Engedd hát, hogy a kudarcod legyen most a legnagyobb tanítód!

🧘‍♂️Éld meg, de ne ragadj bele a kelleténél tovább! Beszélj róla, írd ki magadból, vagy kérj szakszerű segítséget az érzelmi feldolgozáshoz!
✍🏻Készíts tanulmányt! Nem a kudarc tesz boldogtalanná, hanem az, ha nem tanulsz belőle. Ne lépj kétszer ugyanabba a folyóba! Vizsgáld meg, mi nem működött ebben a kapcsolatban? Mi ebben a te felelősséged? Mit kellene máshogyan csinálnod a munkádban?
❌”Gondolat stop" technika: Felejtsd el a céltalan és önromboló panaszkodást, önostorozást! Akárhányszor rajtakapod magad, képzelj el egy stop táblát, és válts gondolatmenetet, találj egy kicsit is pozitívabb, konstruktívabb nézőpontot!

Számodra mi jelentette a fordulópontot egy-egy kudarcélmény után?